Jest to fenomenalny głośnik, pełen werwy i zabawy, łączący słodkie, otwarte wysokie tony z szeroką dyspersją, aby zapewnić rozległy "sweet-spot" odsłuchu z doskonałą ostrością.

Zapewnia również przejrzyste, naturalne brzmienie wokali i instrumentów oraz nieskażony, solidny dół pasma.

Dzięki rozszerzonej zaawansowanej linii transmisyjnej z podwójnymi otworami wentylacyjnymi Laminair dla płynniejszego przepływu powietrza, prodigy5 zasługuje na swoją nazwę z niesamowitą mocą basu. W połączeniu ze ścisłą, czystą kontrolą zapewnia to naprawdę dynamiczną, ekscytującą prezentację prawdziwej wagi muzyki, niemal niezależnie od miejsca ustawienia głośników w pomieszczeniu.

Zaprojektowany, aby ujawnić całą jakość ulubionej elektroniki, smukły prodigy5 wtopi się w każdą przestrzeń, z opcją maskownic dostępnych dla tych, którzy lubią swoje głośniki jeszcze bardziej dyskretne.

Łatwo zauważyć i usłyszeć, że jest on blisko spokrewniony z naszymi kompaktowymi monitorami bliskiego pola, które są referencją w obiektach nagraniowych i nadawczych na całym świecie: prodigy1 jest więcej niż zdolny do rozwiązywania szczegółów, które pozwalają na kontakt z oryginalnym wykonaniem - bez względu na rozmiar.

Słodka, otwarta góra i naturalna średnica zapewniają żywe wokale i barwy instrumentów, z szeroką, skupioną sceną dźwiękową i zwinną, spójną prezentacją, która wciąga w muzykę i wywołuje uśmiech na twarzy. I choć głośnik jest niewielki, nadal zawiera pełnowymiarową zaawansowaną linię transmisyjną i naszą technologię Laminair, która zapewnia głęboki, szybki i mocny bas.

Gładkie, jedwabiście czarne wykończenie pasuje do każdego pomieszczenia, z opcjonalnymi, rzeźbionymi maskownicami dostępnymi w razie potrzeby, a prodigy1 został zaprojektowany tak, aby pasował do wszystkiego, od skromnego wzmacniacza po wysokiej klasy systemy o dużej mocy.

Głośnik prodigy1 oferuje wyjątkową klarowność dźwięku, zajmując przy tym minimalną ilość miejsca i może być używany na podstawkach lub meblach. Dobrej jakości stojaki o dużej masie są rozwiązaniem zapewniającym optymalną wydajność, ponieważ ustawią je na idealnej wysokości i zapewnią lepszą stabilność.

PMC PRODIGY5.pdf

What HI-FI?

„Głośniki Prodigy 5 zręcznie równoważą naturalne wokale, wyrafinowane basy i szybki rytm, zapewniając niezwykle spójne wrażenia słuchowe. Krótko mówiąc, są jednymi z najlepszych w tej cenie”

Prodigy5 w WHAT HI-FI?

the-ear.net BEST of 2023    

„W serii prodigy PMC połączyło swoje studyjne jednostki napędowe z obudowami bez zbędnych dodatków, tworząc najbardziej ekscytujące i konkurencyjne cenowo głośniki z linią transmisyjną na rynku. Mogą one wyglądać na niedoceniane, ale dźwięk, który wyczarowują, jest czymś innym, w rzeczywistości jest wręcz porywający. Głośniki prodigy5 są na tyle małe, że zmieszczą się w każdym pomieszczeniu, ale generują dźwięk, który wypełni zaskakująco duże przestrzenie. Timing jest znakomity, a basy tak ciasne, jak tylko chcesz, włącz groove, a nie będziesz mógł usiedzieć w miejscu.”

Prodigy 5 w „the-ear.net”   

tsound-advice.online „most popular”     

„Te porywające głośniki nie tylko nadają się do słuchania, ale zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezproblemowe ustawienie w pomieszczeniu i obsługę. Zabrzmią potężnie i ekscytująco w większości pomieszczeń – nawet w małych przestrzeniach – a po kilku dniach użytkowania zapewnią niezwykle zintegrowany dźwięk w szerokiej gamie gatunków muzycznych.”

Prodigy 5 na sound-advice.online

HAUTE FIDELITY „Best Buy”    

„Wraz z serią Prodigy, PMC wkroczyło w nową erę, oddalając się nieco od wyciszonych studiów BBC. Model prodigy5 wyróżnia się "nowoczesną" reprodukcją, czystą i przejrzystą, ucieleśniając całe brytyjskie know-how w tej dziedzinie, odzwierciedlając brytyjską tradycję. w tej dziedzinie, odzwierciedlając miłość do muzyki miłość do muzyki, ale wciąż "ale wciąż 'podłączony' do studia.”

Prodigy 5 na HAUTE FIDELITY

GRAMOPHONE    

„Prodigy 5 dostarczają dźwięk tak samo odkrywczy i przyjemny, jak wiele droższych konstrukcji z jakimi miałem do czynienia.  Jak mówiłem, daleko im do „PMC-lite”: to bardzo udane głośniki, przyjazne zarówno dla pomieszczenia, jak i systemu, a do tego o niezwykłym stosunku jakości do ceny.”

Prodigy 5 na GRAMOPHONE

SoundRebels    

„Do głosu doszła rozdzielczość, pojawiło się powietrze otaczające muzyków a i samo kreowanie przestrzeni oraz energetyczność przekazu sprawiły, że przez kilka testowych utworów zamiast prowadzić konwersację pozwoliliśmy sobie na pełne skupienie nad walorami sonicznymi obu systemowych propozycji.”

„Te nie oszukujmy się, na tle większości stacjonujących w salonie kolumn ewidentne maluchy pokazały, jak zagrać nie tylko ze swobodą, ale przy okazji obdarować muzykę większym body. Dzięki temu nie tylko uzyskaliśmy większy wolumen projekcji, ale również z wyraźniejszy udział niskich i średnich tonów. Czyli potwierdziliśmy starą maksymę naszego hobby, że chcąc zaspokoić pełne potrzeby małych zespołów głośnikowych, najlepiej nakarmić je mocnym wzmacniaczem. Kolejny raz okazało się, iż naprawdę warto.”

Prodigy 1i 5 w SoundRebels

LB TECH REVIEWS    

„Niesamowicie gorący wzmacniacz klasy A firmy Musical Fidelity nie jest żadną potęgą, ale napędzał Prodigy5 łatwo i bez wysiłku. Prawdę mówiąc, połączenie zabrzmiało tak wciągająco, że siedziałem przez chwilę przełączając płyty i po prostu zapominałem o słuchaniu testu.”

„Malutkie PMC Prodigy5 to jedne z najmniejszych głośników podłogowych, jakie testowaliśmy. Ale one po prostu tak nie brzmią. Niewiele głośników w tej klasie gra z tak dobrą kontrolą, skupieniem i dynamiką jak te. Nikt nie gra głębokiego basu z takim przekonaniem, a mimo to głośniki są tak wyrafinowane i zrównoważone, że potrafią zagrać wszystko. Czarne wykończenie raczej nie zdobędzie żadnych nagród za wzornictwo, ale dźwięk jest godny wypolerowanego trofeum. Trudno o coś lepszego wśród kolumn podłogowych tej klasy.”

Prodigy 5 w LB TECH REVIEWS

HiFiChoice

"Najważniejszą rzeczą, którą potrafią prodigy1 jest ucieleśnienie cech pozostałych produktów PMC. Jeśli podoba Ci się to, co robią, otrzymasz bardziej skoncentrowane dawki w miarę wzrostu oferty - co oznacza, że prodigy1 osiągnęły swój najważniejszy cel. Co więcej, są to jedne z najbardziej przestrzennych i autorytatywnych monitorów, z dostępnych w tym zakresie cenowym, które mają to coś, co wpasowuje je w szeroki wybór systemów z którymi będą świetnie współpracowały. Inflacja to przygnębiający temat, ale PMC pokazało, że nie trzeba po prostu siedzieć z założonymi rękami i to akceptować."

Link do testu

Hi-Fi.de

„Pomimo niewielkich rozmiarów, PMC prodigy1 potrafi stworzyć wokół Ciebie scenę, o której inne głośniki mogą tylko marzyć. Nigdy nie traci skupienia i nigdy nie wydaje się być napięta. Zamiast tego ogromne bogactwo szczegółów, które wyraźnie pokazują jej studyjne geny, przekształca w czyste, namacalne emocje.”

Link do testu

HiFiNews

„Mogę nawet zasugerować, że prodigy1 PMC jest zdezorientowany: myśli, że jest gigantyczną kolumną podłogową!”

„Prodigy1 jest tak sprytny, wszechstronny i uniwersalny, że teraz rozumiem, dlaczego odniósł ogromny sukces w Monachium (HighEnd Monachium 2023). Zrobi wszystko, czego oczekujesz, przy zachowaniu odpowiednich rozmiarów i ceny, pod warunkiem, że ustawisz go precyzyjnie. Jak powiedziałem powyżej, szukałem małego głośnika nieco powyżej budżetu, a podstawkowiec prodigy1 całkowicie spełnia te wymagania. Nie mogę się go nachwalić.”

Link do testu

AVForums.com

„Jest to doskonała nowość w tej cenie; jest w stanie zapewnić rytm i radość bez uszczerbku dla bardziej niż przyzwoitej dawki rzeczywistości. Nie brakuje niezwykle utalentowanych rywali, ale PMC jest w stanie zmierzyć się z nimi wszystkimi, a rezultatem jest głośnik, który jest niekwestionowanym bestsellerem.”

Link do testu

What HI-FI? – nagroda awards 2023

„Taka wszechstronność i stosunkowo proste rozmieszczenie sprawiają, że jest to kolejna para głośników PMC, którą możemy śmiało i z całego serca polecić, ale to niezwykle przyjemne brzmienie głośników przede wszystkim przypieczętowuje ich pięciogwiazdkowy los. Brzmią wspaniale i nie mniej „PMC” niż droższe modele firmy. Rzeczywiście, Prodigy 1 po prostu otwiera dźwięk PMC na szerszą publiczność, a każda z tych publiczności na rynku nowych głośników podstawkowych nie powinna tracić czasu na wprowadzenie pary do swojego domu "

Prodigy 1 na What HI-FI?   

avforums

Produkt Hi-Fi roku 2023/24 - nagroda Editor's Choice Awards

„ ... z powodzeniem sprowadza atrybuty, które kojarzymy z PMC, do poziomu cenowego, który firma kwestionowała od wielu lat”

Prodigy 1 test na avforums    

Sevenoakssoundandvision.co.uk

Produkt roku 2023  - BEST HI-FI SPEAKERS £1000-£1500 nagroda SELECT Awards 

„ ... SELECT SAYS - nowy standard dla kompaktowych głośników podstawkowych, Prodigy1 zapewnia prawdziwe poczucie bezpośredniości i ostrości dla uzyskania prawdziwego efektu "jak w studio”

Prodigy 1 na Sevenoakssoundandvision 

sound-advice.online

Szczerze mówiąc, PMC dokonało niezwykłego wyczynu z prodigy1, zachowując swoje typowe wysokie standardy wydajności i technologii, ale serwując głośniki w znacznie niższej cenie niż popularna seria Twenty5.”

Prodigy 1 na Sevenoakssoundandvision 

Audiograde.uk


„W tym przedziale cenowym jesteś niemal rozpieszczany wyborem spośród szerokiej gamy głośników wszystkich wiodących, dedykowanych marek. Niektóre mogą wyglądać bardziej okazale w Twoim domu, inne mogą być większe, obiecując więcej pomruków – ale oceń na podstawie swoich uszu, a okaże się że PMC są trudne do pokonania.

Posłuchaj ich, a zobaczysz, ile z Twoich ciężko zarobionych pieniędzy przeznaczono na ich technologię, czerpiąc ze znacznego doświadczenia PMC w celu uzyskania dźwięku, który ma w równym stopniu klarowność i muzykalność. Dzięki bardziej wyrafinowanej niż konkurencja, prezentacji w zakresie najniższych częstotliwości, są warte swojej ceny.”


Prodigy 1 na audiograde.uk 

the-ear.net BEST BUY


„Nie ma wątpliwości, że dzięki prodigy1 firmie PMC udało się wyprodukować głośnik, który zaprezentuje markę i jej house'owe brzmienie zupełnie nowej publiczności. Prodigy1 przypadnie do gustu nowemu sektorowi rynku i, jak ma nadzieję firma, zachęci ich do poszukiwania większych , lepszych modeli w katalogu w miarę rozwoju ich upodobań.”


Prodigy 1 w „the-ear.net”

SoundRebels


„Do głosu doszła rozdzielczość, pojawiło się powietrze otaczające muzyków a i samo kreowanie przestrzeni oraz energetyczność przekazu sprawiły, że przez kilka testowych utworów zamiast prowadzić konwersację pozwoliliśmy sobie na pełne skupienie nad walorami sonicznymi obu systemowych propozycji.”

„Te nie oszukujmy się, na tle większości stacjonujących w salonie kolumn ewidentne maluchy pokazały, jak zagrać nie tylko ze swobodą, ale przy okazji obdarować muzykę większym body. Dzięki temu nie tylko uzyskaliśmy większy wolumen projekcji, ale również z wyraźniejszy udział niskich i średnich tonów. Czyli potwierdziliśmy starą maksymę naszego hobby, że chcąc zaspokoić pełne potrzeby małych zespołów głośnikowych, najlepiej nakarmić je mocnym wzmacniaczem. Kolejny raz okazało się, iż naprawdę warto.”


Prodigy 1 w SoundRebels